منشأ تحولات اخیر منطقه، رشد آگاهی جوامع است. این آگاهی که اکنون مشاهده می‌شود محصول ابزارهای اطلاع‌رسانی مدرن و جدّی گرفتن تحصیلات و کسب علم در دنیای امروز است. با توجه به شرایط جدید در منطقه باید مسئولان بهتر از قبل در مسیری متناسب با تحولات و درک تغییرات در جامعه و تقویت اعتماد ملی حرکت خود را تنظیم کنند….

ه گزارش آفتاب، جمعی از نمایندگان دوره‌های پیشین مجلس شورای اسلامی صبح سه‌شنبه با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردند. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار با اشاره به تحولات اخیر در منطقه، منشاء آن را رشد آگاهی‌ جوامع عنوان کرد و گفت: این آگاهی که اکنون مشاهده می‌شود محصول ابزارهای اطلاع‌رسانی مدرن و جدّی گرفتن تحصیلات و کسب علم در دنیای امروز است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: جمهوری اسلامی ایران نیم‌ قرن پیش این مرحله را پشت سر گذاشت.

ایشان با اشاره به تحولات در جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب تأکید کرد: با توجه به تجارب گذشته و همچنین اهدافی که برای آن انقلاب کردیم و با توجه به شرایط جدید در منطقه باید مسئولان بهتر از قبل در مسیری متناسب با تحولات و درک تغییرات در جامعه و تقویت اعتماد ملی حرکت خود را تنظیم کنند.

در ابتدای این دیدار چند نفر از نمایندگان پیشین مجلس در سخنانی به بیان مطالب روز و دغدغه‌های خود در خصوص نحوه اداره کشور پرداختند.