سفیر نیوز امروز گزارش داد که حیدر مصلحی امروز پیش از جلسه هیات دولت، به دفتر رهبری رفته بوده و در نماز ظهر و عصر به امامت آیت‌الله خامنه‌ای شرکت کرده است. این سایت محافظه‌کار همچنین در اواسط روز خبر داد که احمدی‌نژاد روز شنبه و تا ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه در نهاد ریاست جمهوری حاضر نشده است….

 جلسه هیات دولت دیروز با حضور حیدر مصلحی اما بدون حضور محمود احمدی نژاد برگزار شد تا باز هم کسی ادعای بی‌اهمیت بودن دعوا بر سر ابقا یا برکناری وزیر اطلاعات را باور نکند و حل‌شده بودن این دعوا را نیز نپذیرد.

خبرگزاری‌های رسمی کشور گزارش دادند که امروز مصلحی به عنوان وزیر اطلاعات در جلسه هیات دولت حضور یافته است. این خبر، در حالی که پس از چند روز هنوز مصلحی به جلسات دولت دعوت نشده بود، نتوانست کام محافظه‌کاران را شیرین کند، چرا که حضور نیافتن معنی‌دار احمدی‌نژاد در این جلسه و سپردن اداره جلسه هیات وزیران به معاون اول، تمام نقشه‌ها برای مختومه کردن پرونده منازعات سیاسی اخیر را نقش بر آب کرد و به گمانه‌زنی‌ها درباره ادامه مخالفت احمدی‌نژاد با نظر رهبری برای ادامه کار مصلحی، دامن زد.

سفیر نیوز امروز گزارش داد که حیدر مصلحی امروز پیش از جلسه هیات دولت، به دفتر رهبری رفته بوده و در نماز ظهر و عصر به امامت آیت‌الله خامنه‌ای شرکت کرده است. این سایت محافظه‌کار همچنین در اواسط روز خبر داد که احمدی‌نژاد روز شنبه و تا ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه در نهاد ریاست جمهوری حاضر نشده است.

میزان‌خبر هم حضور نیافتن احمدی‌نژاد در جلسه‌ای با حضور مصلحی را قهرگونه توصیف کرد و گزارش داد که رئیس دولت پس از بازگشت از سفر استانی کردستان، در دفتر کار خود حاضر نشده است.

این سایت همچنین خبر داد که علاوه بر چند نماینده حامی دولت، علی لاریجانی و آیت‌الله مهدوی کنی هم شنبه شب با احمدی نژاد دیدار کرده‌اند، اما او با اصرار رئیس مجلس شورا و رئیس مجلس خبرگان برای پذیرفتن نظر رهبری و همکاری با مصلحی، موافقت نکرده است.

سایت الف هم دیروز خبر داده بود که احمدی نژاد به رغم اعلام موضع علنی رهبری، بر برکناری مصلحی اصرار دارد. این سایت نوشته بود: محمود احمدی نژاد همچنان بر موضع قبلی خود مبنی بر برکناری وزیر اطلاعات پافشاری کرده است و حاضر نیست با وی همکاری کند… انتظار می رود پس از سخنان امروز رهبر انقلاب در جمع مردم استان فارس احمدی نژاد به وظیفه قانونی خود عمل کرده و وزیر اطلاعات را به همکاری دعوت کند.

اما برخلاف انتظار سایت احمد توکلی، و با وجود تلاش‌های مهدوی کنی و لاریجانی، ظاهرا احمدی‌نژاد قصد ندارد به این دعوا خاتمه دهد.

احمدی نژاد روز ۲۸ فروردین، استعفای حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات را که هیچ‌وقت متن آن منتشر نشد و مشخص نیست وجود خارجی داشته یا نه، پذیرفت. اما به سرعت، اعلام شد که رهبری با این برکناری ناگهانی مخالف است و پس از دو روز جنگ رسانه‌ای، در نهایت دفتر رهبری مجبور شد دستخط آیت‌الله خامنه‌ای و نامه‌اش به مصلحی را منتشر کند تا خبرگزاری رسمی دولت به تشکیک‌های خود درباره نظر رهبری پایان دهد.

این اما پایان مخالفت‌های ضمنی وابستگان احمدی‌نژاد با دخالت رهبری در ابقای وزیر اطلاعات نبود و ایرنا بار دیگر در انعکاس اظهارات روز شنبه آیت‌الله خامنه‌ای، برخلاف نظر دفتر رهبری عمل کرد؛ کاری غیرمنتظره که باعث صدور اطلاعیه صریح دفتر رهبری علیه ایرنا شد.

امروز اما با حضور نیافتن احمدی نژاد در جلسه دولت و با اعلام قهر دو روزه او، این جنجال وارد مرحله تازه‌ای شده و به نظر می‌رسد تا تحقق کامل پیش‌بینی‌های هشدارگونه هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی و دیگر دلسوزان کشور درباره آینده جریان احمدی نژاد، راه زیادی باقی نمانده باشد.

منبع : کلمه