کواکبیان با بیان اینکه هیچ کس نه رقم یک میلیون و600 هزار ایجاد شغل در سال 89 را باور کرد و نه ایجاد 2.5 میلیون شغل در سال 90 را، پرسید: باکدام بخش از این بودجه می​خواهند این همه شغل ایجاد کنند؟ وی گفت: با این لایحه در نیمه سال نفس کم می​آوریم و کمر خم می​کنیم! حداقل تورم مورد انتظار 30 درصد است که دولت آن را انکار می​کند….

نماینده سمنان با بیان اینکه هیچ کس نه رقم یک میلیون و۶۰۰ هزار ایجاد شغل در سال ۸۹ را باور کرد و نه ایجاد ۲٫۵ میلیون شغل در سال ۹۰ را، پرسید: باکدام بخش از این بودجه می​خواهند این همه شغل ایجاد کنند؟

به گزارش خبرآنلاین، مصطفی کواکبیان در مخالفت با لایحه بودجه ۹۰، سخنانش را با توصیه به دولت برای ارائه به موقع لایحه بودجه ۹۱ آغاز کرد و گفت: با توجه به اینکه در پایان امسال انتخابات مجلس را داریم، حتما دولت روز ۱۵ آذرماه لایحه را به مجلس بیاورند.

وی همچنین از دولت خواست تا به مرکز آمار بگوید که نرخ رشد تورم، نرخ رشد سرمایه​گذاری و توسعه را به درستی به مجلس ابلاغ کند تا نمایندگان بدانند بر اساس چه شاخصی باید لایحه بودجه را تصویب کنند.

نماینده سمنان با اشاره به افزایش سقف بودجه در کمیسیون تلفیق، این اقدام را مغایر با سیاست​های کلی اصل ۴۴ و سند چشم انداز ۲۰ ساله دانست و گفت: وابستگی ۵۰ درصدی بودجه به درآمدهای نفتی ما را به کدام یک از اهداف سند چشم انداز می​رساند؟

وی با طرح این سوال که با این لایحه، به چه نرخی از تورم می​رسیم؟، گفت: با این لایحه در نیمه سال نفس کم می​آوریم و کمر خم می​کنیم! حداقل تورم مورد انتظار ۳۰ درصد است که دولت آن را انکار می​کند.

کواکبیان با بیان اینکه هیچ کس نه رقم یک میلیون و۶۰۰ هزار ایجاد شغل در سال ۸۹ را باور کرد و نه ایجاد ۲٫۵ میلیون شغل در سال ۹۰ را، پرسید: باکدام بخش از این بودجه می​خواهند این همه شغل ایجاد کنند؟ وی گفت: دورکاری و مشاغل خانگی مشکل جوانان بیکار را حل نمی کند. آیا می دانید که «باشو غریبه کوچک» اول انقلاب الان شغلش سیگار فروشی است!

وی با بیان اینکه با این لایحه امنیت سرمایه گذاری افزایش نمی​یابد، ادامه داد: آیا با ۶۰ هزار میلیارد تومان بودجه متفرقه و چند ده هزار بودجه در اختیار رئیس​جمهور و معاونان ما را به انضباط مالی می​رساند؟

این نماینده مجلس با بیان اینکه با بودجه احزاب در لایحه بودجه ۹۰ موافقت نشده است، گفت: پس چطور می​خواهید زمینه مشارکت مردم در انتخابات را افزایش دهید؟

وی با اشاره به شیب زیاد دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه​ها، ادامه داد: بودجه ۶۸ هزار میلیارد تومانی برای هدفمندکردن یارانه​ها نشان از فشار مضاعف به مردم برای تامین آن دارد. گویا دولت دو ساله می خواهد این قانون را اجرا کند. مردم از اجرای بد این قانون و افزایش ده برابری قبض های گاز ناراحتند.