ولیدکنندگان شیر مدتی است که حتی پول شیرهایی را که تحویل داده‌اند دریافت نکرده‌اند و بانک‌ها به نوعی تولیدکنندگان شیر را در محاصره‌ی اقتصادی قرار داده‌اند. افزایش بی‌رویه‌ی قیمت برق باعث تعطیلی چاه‌های کشاورزی می‌شود. اگر دیر به فکر بیفتیم کشاورزان تولید بهاره نخواهند داشت….

محمدرضا خباز در تذکری به استناد بند ۱۱ ماده ۲۳ خطاب به هیات رییسه‌ی مجلس گفت: مردم از مجلس انتظار دارند که در مسائل مهم و سرنوشت‌ساز مردم نقش ایفا کند.

به گزارش ایسنا، این عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس، با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان شیر اظهار داشت: تولیدکنندگان شیر مدتی است که حتی پول شیرهایی را که تحویل داده‌اند دریافت نکرده‌اند و بانک‌ها به نوعی تولیدکنندگان شیر را در محاصره‌ی اقتصادی قرار داده‌اند.

وی با بیان این‌که نباید اجازه دهیم زحمات چندین ساله‌ی تولیدکنندگان شیر زیر سوال برود، افزود: مجلس باید دولت را مواخذه کند که چرا به نقش مهم خود در این زمینه عمل نکرده است.

نماینده‌ی مردم کاشمر هم‌چنین به مشکلات تولیدکنندگان و کشاورزان زعفران اشاره کرد و افزود: امروز زعفران به عنوان طلای سرخ و قرمز قیمت بسیار پایینی در بازار دارد؛ ما تذکرات متعددی داده‌ایم تا این زعفران از مردم خریداری شده و تولیدکنندگان زعفران بیش از این دچار مشکل نشوند.

وی در ادامه‌ی تذکر خود به افزایش بی‌رویه‌ی قیمت برق که باعث تعطیلی چاه‌های کشاورزی می‌شود اشاره کرد و گفت: دولت باید طبق قانون هدفمندی، ۳۰ درصد از درآمد خود را که حاصل از این قانون است، به تولیدکنندگان کشاورزی و صنعت پرداخت کند اما این کار را انجام نداده است.

خباز افزود: اگر دیر به فکر بیفتیم کشاورزان تولید بهاره نخواهند داشت.