این مظلومیت مضاعف برای شهید بهشتی نیست که حتی پس از شهادت مظلومانه ایشان و این همه ذکر مناقب وی در طی سالهای متمادی، اینک اجازه توزیع آثار وی در نمایشگاه کتاب را ندهیم؟ تا کی می‌خواهیم بر تحلیلهای غلط خود اصرار بورزیم و فرزندان آن شهید بزرگوار را در کنار بسیاری دیگر از نیروهای انقلابی و یاران حضرت امام خمینی(ره)، برانداز معرفی کنیم با این که می‌دانیم این گونه…

علی شکوهی در واکنش به ظلم‌هایی که بر خانواده شهید بهشتی می‌رود، در وبلاگ شخصی‌اش نوشت:

در خبرها خواندیم که امسال هم وزارت ارشاد از شرکت «بنیاد شهید بهشتی» در نمایشگاه کتاب تهران جلوگیری کرده است. در اطلاعیه این بنیاد اعلام شده که مسئولان دولتی حتی با اعطای نمایندگی این بنیاد به ناشران دیگر نیز مخالفت کرده‌اند و بدین ترتیب کتاب‌های شهید بهشتی در نمایشگاه کتاب امسال عرضه نخواهد شد.

واقعیت این است که از سال ۸۸ تاکنون به خانواده شهید بهشتی ظلم زیادی شده است که مورد بالا یکی از نمونه‌های این مظالمی است که بر این خاندان می‌رود.

تلاش فرزندان شهید بهشتی برای حمایت از نامزد مورد حمایت طیف بزرگی از نیروهای خط امامی را حمل بر یک توطئه براندازانه کردند.

با هجوم به دفتر بنیاد شهید بهشتی و بردن اموال و اسناد این بنیاد فرهنگی، مدعی «خانه تیمی» بودن این مرکز شدند.

برای توجیه این اقدام، برخی از افراد کم اطلاع یا مغرض، مدعی ارتباط مسئولان این بنیاد با منافقین یعنی قاتلان شهید بهشتی شدند چرا که در این بنیاد، برخی از کتابها و آثار منافقین وجود داشته است در حالی که این آثار را در بسیاری از کتابخانه‌ها و مراکز و حتی کتابخانه‌های شخصی برخی از سیاسیون قدیمی می‌توان مشاهده کرد.

فرزند شهید بهشتی و برخی از اقوام، دستگیر و مدتها زندانی شدند درحالی که مانند بسیاری دیگر از افراد بازداشت شده، وضعیت قابل دفاعی بر روند دستگیری تا محاکمه و مجازات آنان حاکم نبوده است.

برای اخراج وی از دانشگاه، منتظر هیچ حکم قضایی و محرومیت قانونی نماندند و اصل را بر نبودن وی در دانشگاه گذاشتند مگر این که دکتر علیرضا بهشتی حکم برائت خود را ارائه کند.

جزوه «زیست مسلمانی» را که طرح مطالعاتی گسترده در درون «حزب توحید و تعاون» بود و ماهها قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ تهیه و برای بسیاری از صاحبنظران از جمله مقام رهبری ارسال شده بود، یک سند مهم در اثبات برانداز بودن آنان معرفی کردند.

فرصت دفاع به آنان در مقابل دهها اتهام و توهین در رسانه‌ها از جمله در صدا و سیما داده نشد.

و …. سرانجام این که از سال گذشته این بدعت هم گذاشته شد که از دادن غرفه برای عرضه کتابهای شهید بهشتی در نمایشگاه کتاب تهران خودداری می‌شود.

من نمی‌دانم که این تصمیم اخیر از سوی وزارت ارشاد اتخاذ می‌شود یا این که برخی نهادهای سیاسی و امنیتی، این گونه رفتارها را از ارشاد طلب می‌کنند؟ تصمیم گیرنده هر کسی باشد، تفاوت نمی‌کند. باور کنید دنیا به ما می‌خندد که ما با این همه ادعای قانون‌گرایی و ایران را آزادترین کشور دنیا معرفی کردن و مدعای عدالت و مهرورزی داشتن، از ارائه آثار شهید بهشتی بوسیله بنیادی که به وسیله خانواده و فرزندان وی اداره می‌شود، جلوگیری کنیم.

این مظلومیت مضاعف برای شهید بهشتی نیست که حتی پس از شهادت مظلومانه ایشان و این همه ذکر مناقب وی در طی سالهای متمادی، اینک اجازه توزیع آثار وی در نمایشگاه کتاب را ندهیم؟ تا کی می‌خواهیم بر تحلیلهای غلط خود اصرار بورزیم و فرزندان آن شهید بزرگوار را در کنار بسیاری دیگر از نیروهای انقلابی و یاران حضرت امام خمینی(ره)، برانداز معرفی کنیم با این که می‌دانیم این گونه نیست؟

خداوند از مظلومیت این خاندان بکاهد و به مسئولان ما انصاف و عقلانیت عطا فرماید.