بامداد چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه، پیکر حاج یعقوب نجاریان پدر چهار شهید دوران جنگ تحمیلی در شهرستان بابل که عصر پنج شنبه بر اثر سکته مغزی دار فانی را وداع گفت، از مقابل بیمارستان شهید یحیی نژاد بابل به سمت آستانه امام زاده قاسم تشییع و سپس در گلزار شهدای شایستگان امیرکلا، محل زادگاهش به خاک سپرده…

در پی درگذشت حاج یعقوب نجاریان پدر چهار شهید دوران جنگ هشت ساله، محمد خاتمی با صدور و ارسال پیامی به خانواده و بازماندگان آن مرحوم، این ضایعه را به آنان تسلیت گفت.

به گزارش جرس، بامداد چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه، پیکر حاج یعقوب نجاریان پدر چهار شهید دوران جنگ تحمیلی در شهرستان بابل که عصر پنج شنبه بر اثر سکته مغزی دار فانی را وداع گفت، از مقابل بیمارستان شهید یحیی نژاد بابل به سمت آستانه امام زاده قاسم تشییع و سپس در گلزار شهدای شایستگان امیرکلا، محل زادگاهش به خاک سپرده شد.

گفتنی است عباس، مهدی، احمد و محمود نجاریان چهار فرزند حاج یعقوب نجاریان در دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند و یک فرزند وی نیز جانباز می باشد. حاج یعقوب نجاریان از حامیان اصلاح طلبان در سال های اخیر بوده و در انتخابات ریاست جمهوری سال ٨٨ از نامزدی مهندس میر حسین موسوی حمایت کرده بود.

در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی، هنگامی که وی به استان مازندران و شهرستان بابل سفر کرده بود قبل از آنکه رئیس جمهور وقت در جمع پرشور مردم حاضر شود ابتدا به دیدار حاج یعقوب نجاریان که از بزرگترین حامیان محمد خاتمی در دوم خرداد بوده، رفت.

بر اساس این گزارش، محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق ایران، پیامی در این زمینه صادر کرده است، که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمان الرحیم

جناب حاج یعقوب نجاریان ، بنده صالح خداوند که عظمت شخصیت و ظرفیت وجودی او را در تحمل شگفت انگیز داغ چهار شهیدش در راه خدا باید دریافت، اینک به دیار معبود و معشوق شتافته است تا انشا الله همسفره با فرزندان شهیدش از خوان رحمت بی دریغ حضرت حق برخوردار باشد و پاداش ایمان و عمل صالح خود و تسلیم در برابر اراده پروردگار و شکیبایی در مصیبتهایش را دریافت کند.

درگذشت این پیر فرزانه و فداکار را به خانواده بزرگوار و بستگان ارجمندش تسلیت عرض می کنم و از خداوند قادر متعال برای آن فقید سعید و فرزندان شهید گلگون کفنش علو درجات و برای بازماندگان معزز و بخصوص همسر همراه و فداکارش و صبورش و فرزندان گرانقدرش سلامتی و صبر و اجر و طول عمر مسالت دارم.

سید محمد خاتمی، ششم اردیبهشت هزار و سیصد و نود