نیروهای امنیتی در صنعا 8 نفر از تظاهرکنندگان مخالف علی عبدالله صالح دیکتاتور یمن را به ضرب گلوله کشته‌اند. در حمله نیروهای امنیتی در شهر عدن به جوانانی که با آتش زدن لاستیک‌ها خیابان‌ها را بسته بودند نیز یک نفر از معترضان کشته و سه نفر زخمی شدند. همچنین دو سرباز نیز در این درگیری‌ها کشته شدند. / توافق بر سر طرح شورای همکاری خلیج فارس در میان احزاب مخالف حکومت و جوانانی که در شهرهای یمن تظاهرات اعتراضی را سازمان‌دهی می‌کنند، اختلافاتی برانگیخته است. جوانان مخالف می‌گویند پذیرش این طرح «خیانت» به خواسته اصلی اعتراضات مردم برای به دادگاه کشاندن علی عبدالله صالح است….

شبکه العربیه عصر امروز گزارش داد که نیروهای امنیتی یمن تظاهرات صنعا را به خاک وخون کشیده‌ و هشت نفر را کشته‌اند. رویترز هم گزارش داد که در درگیری‌های شهر عدن، یک نفر از معترضان و دو سرباز کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش العربیه، نیروهای امنیتی در صنعا ۸ نفر از تظاهرکنندگان مخالف علی عبدالله صالح دیکتاتور یمن را به ضرب گلوله کشته‌اند.

رویترز هم گزارش داد که تجمع شهر بزرگ عدن که توسط جوانان سازماندهی شده بود، به خشونت کشیده شد.

به گزارش رویترز، در حمله نیروهای امنیتی در شهر عدن به جوانانی که با آتش زدن لاستیک‌ها خیابان‌ها را بسته بودند یک نفر از معترضان کشته و سه نفر زخمی شدند. همچنین دو سرباز نیز در این درگیری‌ها کشته شدند.

از سوی دیگر مردان مسلح در زنجبار، پایتخت استان ابین در جنوب یمن با حمله به یک پاسگاه نیروهای نظامی یمن دو سرباز را کشته و پنج نفر را زخمی کردند.

شنبه گذشته علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور یمن که ۳۲ سال بر مسند قدرت است، اعلام کرد که با پذیرش طرح شورای همکاری خلیج فارس، تا ۳۰ روز آینده از قدرت کنار می‌رود.

مخالفان رئیس‌جمهوری یمن این طرح را به دلیل تضمین محاکمه‌ نشدن وی رد کرده بودند، اما سپس آن را پذیرفتند. بر اساس طرح فوق، حکومت موقت تا زمان بازنگری در قانون اساسی و برگزاری انتخابات، اداره امور کشور را بر عهده خواهد گرفت.

روز گذشته با وجود مخالفت جوانان معترض، احزاب مخالف حکومت یمن اعلام کردند که تا ۲۴ ساعت آینده طرح پیشنهادی شورای همکاری خلیج فارس برای برکناری علی عبدالله صالح را امضا خواهند کرد.

توافق بر سر طرح شورای همکاری خلیج فارس در میان احزاب مخالف حکومت و جوانانی که در شهرهای یمن تظاهرات اعتراضی را سازمان‌دهی می‌کنند، اختلافاتی برانگیخته است. جوانان مخالف می‌گویند پذیرش این طرح «خیانت» به خواسته اصلی اعتراضات مردم برای به دادگاه کشاندن علی عبدالله صالح است.

از آغاز اعتراضات مردم در ماه فوریه تا کنون، بیش از ۱۳۰ نفر به‌دست نیروهای امنیتی و طرفداران علی عبدالله صالح کشته شده‌اند.