اخراج بخش اعظم خبرنگاران خبرگزاری ایلنا

در ادامه فشارها و اِعمال محدودیت ها و همچنین مشکلات وارده بر مطبوعاتِ کشور، منابع خبری گزارش داده اند که دو هفته نامه نگاره که مجله ای درحوزه گردشگری بود، به دلایل نامعلومی تعطیل شد.

به گزارش جرس، نگاره یکی از مجلات نفیس و با ارزش ایران در حوزه گردشگری است که به صورت دو هفته نامه منتشر می شد.

هنوز دلیل اصلیِ تعطیلی این نشریه اعلام نشده است، اما برخی منابع مشکلات مالی و خاص را از علل تعطیلی عنوان کرده اند.

همزمان منابع خبری دیگر اعلام کرده اند که خبرگزاری کار ایران (ایلنا) که از خبرگزاری های تخصصی و غیرانتفاعی کشور و ارگان رسانه ای جامعه کارگری به حساب می آید، در اقدامی بی سابقه بیش از هفتاد درصد نیروهای خود را اخراج كرد.

به گزارش جرس، روز سه شنبه سیزدهم اردیبهشت، در نوبت های صبح و عصر با بسیاری از خبرنگاران خبرگزاری ایلنا تماس گرفته شده و به آنان اعلام شده است که از کار بیکار شده اند.

این گزارش می افزاید «بیشتر خبرنگاران اخراجیِ ایلنا، در این خصوص به وزارت کار شکایت کرده اند.»

همچنین این منابع خبری اعلام کرده اند که پیش از این از خبرنگاران اخراجی خواسته شده بود که تا اردیبهشت ماه به سر کار نیایند.

یکی از خبرنگاران ایلنا در مصاحبه ای به جرس گفت که طبق قانون کار ایلنا می خواهد کارگاهی باشد که با زیر ده نفر کارگر کار کند.

وی گفت : طی روزهای اخیر مدیرعامل خبرگزاری ایلنا فردی به نام یعقوبی شده که پیش از این در وزارت نفت سمت داشته و فردی بنام تقوی نیز، سمت سردبیر را برخوردار شده است، که طبق تصمیم وی، اکنون تنها شش نفر اخبار خبرگزاری ایلنا را به روز می کنند.