معاون پارلمانی محمود احمدی نژاد با اشاره به تحولات منطقه گفت: «‌حوادث شمال آفریقا و خاورمیانه همانند شطرنج با گوریل است» و همزمان پیرامون هرگونه تهدید نظامی علیه جمهوری اسلامی هشدار داد «تنگه هرمز از قدرت‌های مادی جمهوری اسلامی است و حدود نود درصد نفت جهان از تنگه هرمز عبور می‌كند كه در مواقع مورد نیاز می‌توانیم آن را بسته نگاه داریم.»

به گزارش فارس، محمدرضا میرتاج‌الدینی روز سه‌شنبه در مراسمی که با حضور فرماندهان، مسئولان و اساتید نمونه ستاد مشترک ارتش برگزار شد، با اشاره به تحولات و خیزش های منطقه گفت: اگر این موضوعات را در دو یا سه سال پیش به آن می‌پرداختیم كسی این موضوع را باور نمی‌كردند چرا كه حوادث شمال آفریقا و خاورمیانه همانند شطرنج با گوریل است.

میرتاج‌الدینی با اشاره به سال ٢۰۰۱ میلادی و ۱۱ سپتامبر، به «جنگ‌های صلیبی» اشاره كرد و گفت: آمریكاییان یك فضایی را در سطح بین‌الملل برای مبارزه با تروریسم ایجاد كردند كه با توجه به آن فضا سایر كشورها را در این كار با خود همراه می‌كردند.

وی با طرح سؤالی مبنی بر اینكه اگر آمریكایی‌ها می‌خواستند با تروریست مقابله كنند چرا آن كشور را در تسلط كامل خود درآوردند، ‌افزود: آمریكاییان چنان هیجانی در سطح بین‌الملل به وجود آوردند كه اگر هر كسی این كشور را همراهی نمی‌كرد آن را تروریست می‌خواندند.
معاون پارلمانی رئیس دولت با اشاره به تهدیدات آمریكا در سال‌های گذشته برای حمله به جمهوری اسلامی گفت: در آن زمان آمریكاییان مدعی بودند كه سامانه‌های موشكی خود را به دو سمت یعنی ایران و سوریه قرار داده‌اند و همواره بر این نكته تاكید داشتند كه پرونده حمله نظامی به ایران روی میز است، اما تمامی نقشه‌های دشمن با تدابیر رهبری خنثی شد.

وی جنگ نظامی را مبدل شدن به جنگ نرم با ملت ایران خواند و افزود: در این مصاف تهدیدات نظامی از بین رفته و درگیری ایده‌ها و ایدئولوژی‌ها به وجود آمده است.

معاون پارلمانی احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود جنگ ٣٣ روزه را آغازگر ایجاد خاورمیانه‌ای جدید از سوی آمریكا و هم پیمانانش خواند و تصریح كرد: با توجه به آنكه در جنگ‌های نظامی جنگنده‌ها،‌ موشك‌ها، بمب‌افكن‌ها، ناوهای جنگی و غیره جنگ را تعیین می‌كنند اما انقلاب اسلامی یك اقتدار معنوی را در مقابل قدرت نظامی مطرح كرد و پیروز شد.

میرتاج‌الدینی تنگه هرمز را از قدرت‌های مادی جمهوری اسلامی دانست و در این خصوص بیان داشت: حدود نود درصد نفت جهان از تنگه هرمز عبور می‌كند كه ایران در مواقع مورد نیاز می‌تواند آن را بسته نگاه دارد.

وی با اشاره به انباشت بمب‌های اتمی در نیروگاه‌های آمریكا خاطرنشان كرد: اقتدار جمهوری اسلامی بالاترین قدرت است كه می‌‌توان بیداری اسلامی، ولایت دینی، عزت‌خواهی و استقلال طلبی، استكبار و استبدادستیزی، اسلام‌خواهی و عدالت خواهی را از ویژگی‌های بارز آن نام برد كه ملت‌های منطقه نیز خواهان و خواستار این ویژگی‌ها هستند.

معاون پارلمانی رئیس دولت ادامه داد: آمریكاییان پس از پیروزی در سال ۱٩٩٢ می‌خواستند جهان را به سمت یك قطبی ببرند و خود را قدرت برتر جهان عنوان كنند. در حالی كه در آن زمان انقلاب اسلامی به عنوان یك قدرت برتر در جهان به وجود آمد و طبق اذعان خودشان ایران یك قدرت بالا در منطقه است.

میرتاج‌الدینی به تاكید رهبری مبنی بر عدم مذاكره با آمریكا پرداخت و با بیان اینكه در فرازهای تاریخ انقلاب برخی از افراد به دنبال مذاكره با آمریكا بوده‌اند، تصریح كرد: الگوی انقلاب اسلامی در منطقه و شمال آفریقا به وجود آمده است كه مشاور ارشد بوش در سخنان خود به این نكته اذعان داشت كه اگر در عراق انتخاباتی صورت بگیرد طرفداران ایران و فرزندان آیت‌الله [امام] خمینی روی كار خواهند آمد.

وی با تاكید بر اینكه طبق اذعان رسانه‌های بیگانه ایران توانسته است دو متحد استراتژیك اسراییل همانند مصر و تركیه را جذب كند، تمام كابوس آمریكا را قدرت مادی و معنوی جمهوری اسلامی دانست.

معاون پارلمانی احمدی نژاد در پایان سخنان خود گفت «كشورهای تركیه، لبنان، فلسطین، عراق، تونس، بحرین‌،‌ لیبی،‌ مراكش، عربستان، اردن، افغانستان و غیره پیشاپیش لشكر الهی كه پرچمدار آن جوانان ایرانی هستند، وارد قدس خواهند شد و پیروزی‌هایی را قبل از ظهور امام زمان به وجود خواهند آورد. «