برای موفقیت در تولید فیلمهای خوب ایرانی، باید برای دانش سینمایی ارزش قائل باشیم. باید برای نخبگان سینما در مقابل هجوم شبکه های ماهواره ای و فیلمهای خارجی ارزش قائل شد. چرا باید هنرمندی مثل بهرام بیضایی که در پژوهش و آموزش و نمایش و سینما بی نظیر است باید از شرایط کار و زندگی اش به ستوه بیاید از ایران برود….

علیرضا داوود نژاد کار گردان فیلم تحسین شده «مرهم» گفت: چرا قید و بند از دست و پای جعفر پناهی برداشته نمی شود و چرا شرایطی فراهم نمی شود که او فیلم بسازد و به سفر برود.

به گزارش سینمانگار، علیرضا داوود نژاد کار گردان فیلم تحسین شده «مرهم» که هم اکنون بر پرده سینماهای تهران قراردارد، دربرنامه رادیویی پشت پرده در رادیو تهران حضور یافت و در بخشی از این برنامه رادیویی در صحبت هایی گفت: در حالی که فضای سمعی بصری کشور در تسخیر فیلم خارجی است و فیلمهای خارجی از طریق شبکه های ماهواره ای و اینترنت و….به راحتی در دسترس هستند باید برای تولید فیلم ایرانی اهمیت ویژه ای قائل شد.

وی در ادامه گفت: برای موفقیت در تولید فیلمهای خوب ایرانی، باید برای دانش سینمایی ارزش قائل باشیم. باید برای نخبگان سینما در مقابل هجوم شبکه های ماهواره ای و فیلمهای خارجی ارزش قائل شد. چرا باید هنرمندی مثل بهرام بیضایی که در پژوهش و آموزش و نمایش و سینما بی نظیر است باید از شرایط کار و زندگی اش به ستوه بیاید از ایران برود.

داوودنژاد در ادامه گفت: چرا قید و بند از دست و پای جعفر پناهی برداشته نمی شود و چرا شرایطی فراهم نمی شود که او فیلم بسازد و به سفر برود. کار گردان فیلم «نیاز» در ادامه این سوال را مطرح کرد که چرا بهمن قبادی باید در خارج مدتی در به در بماند تا راهی برای کار کردن پیدا کند.

داوود نژاد در بخش دیگری از حرفهای خود گفت: بسیاری عقیده دارند که فیلم «مرهم» فیلم خیلی خوبی است و کلیشه های تجاری ندارد. چنین فیلمی چرا نباید به درستی و خوبی معرفی شود ؟ مردم باید مطلع شوند که فیلم «مرهم» فیلمی درباره اعتیاد و جوانهاست و مدیریت فرهنگی کشور باید بتواند با پشتیبانی رسانه ای خود فیلمهایی چون «مرهم» را به مردم معرفی کند.

وی در ادامه گفت: «مرهم» فیلمی است که تماشاگران از سالن نمایش راضی بیرون می آیند و امیدوارم شرایطی فراهم شود که این فیلم به درستی به مردم معرفی شود.

این کار گردان پیش کسوت وقدیمی درادامه عنوان کرد: باید روش مدیریت فرهنگی کشور عوض شود.

فیلم «مرهم» ساخته ی تحسین شده ی علیرضا داوود نژاد، هم اکنون بر پرده ی سینماهای کشور در حال نمایش است.