رییس شورای مرکزی قرارگاه عمار از احمدی نژاد خواست راجع به اینکه مدتی در هیات دولت حضور پیدا نکرد توضیح دهد.

مهدی طائب رییس شورای مرکزی قرارگاه عمار  از حامیان افراطی دولت احمدی نژاد در گفت وگو با خبرآنلاین گفت: نه تنها رییس قوه مجریه، بلکه همه سران قوا باید به وظیفه ی که دارند عمل کنند.

طائب با ادعای اینکه بر اساس قانون اساسی احکام رهبری قانونی است ادامه داد: پس چنانچه رهبری حکمی صادر کردند بر تمامی مسئولین و مردم واجب الاطاعه و نصب العین است. بنابراین اگر احیانا در برابر حکم ولی فقیه موضع گرفته شود و این موضع به مخالفت انجامید باید کفاره داده شود. چرا که حنث قسم کرده و تا قیامت بر گردن وی است که کفاره آن را پرداخت کند و در این مسئله فرقی نمی کند کدام یک از قوا مصداق هستند.

وی تصریح کرد: چنانچه عدم حضور آقای احمدی نژاد در هیات دولت به خاطر مخالفت با حکم ولی فقیه بود، بر گردن ایشان است که کفاره آن را بدهد ولی چون رسما از سوی ایشان دلیلی برای عدم حضور یک هفته ای اش در دولت نشنیدیم نمی توانیم قضاوت کنیم.

طائب ادامه داد: ما روی حدس، گمان و شایعات صحبت می کنیم. البته اگر ایشان فرصتی پیدا کنند و مطالب مرا ببینند به عنوان دوستار و خیرخواه، از ایشان می خواهم که بگویند به چه دلیل بیرون نیامدند.

طائب گفت: چون هنوز ایشان سخنی در مورد عدم حضورشان در هیات دولت بیان نداشته نمی توانم بگویم که آیا نیامدن ایشان در مخالفت با حکم آقا بود یا در اعتراض یا هر چیز دیگر و خلاف شرع انجام داده است. خود ایشان باید بگویند که آیا اعتراض بوده یا عدم تمکین یا دلیل دیگری داشته است.

وی ادامه داد: چنانچه عدم حضورشان اعتراض به حکم ولی فقیه بود، کفاره ندارد ولی حکم دیگری دارد. ایشان باید بین خود و خدا نشسته و بدانند که اگر اعتراض دارند از شرایط ایمان فاصله گرفته اند. چون خدا می فرماید «قسم به خدا که این ها مومن محسوب نمی شوند. تو را حاکم قرار دهند و آنچه که تو می گویی هیچ احساس تکلیفی نکنند».

وی مدعی شد: معنای اینکه ولایت فقیه را قبول دارم این است که ولایت فقیه جای معصوم قرار گرفته است و احکام وی مورد اجماع همه مجتهدین است. خدا می گوید وقتی حکم صادر شد نباید نگرانی داشته باشی، چه برسد به اینکه نگرانی خود را اعلام کنیم.

طائب ادامه داد:  رهبری چه در امور پرورشی، تربیتی و تعلیمی مانند یک استاد، معلم دست جامعه را به خوبی گرفته است و پله پله ارتقاء شعور، آگاهی و بصیرت را طی می کند. به خاطر همین ایشان مانند همیشه مصالح اسلام، نظام و مردم را تبیین کرده و مسئولین نیز باید بر این مسیر گام بردارند.