اکنون در جامعه، جوانان و نوجونان بسیار مستعد در زمینه تولید نرم افزار و ایجاد شبکه های خوب اینترنتی داریم که می تواند در مقابله با تهدیدات شبکه های اینترنتی به خوبی فعالیت…

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان، استفاده از ماهواره و اینترنت را مهمترین تهدیدات مذهبی عنوان کرد و گفت: نوع برخورد با این نوع تهدیدات نیز باید کارشناسی شده و دقیق باشد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مهدی عرب پور روز شنبه در نشست خبری به مناسبت روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی افزود: معتقدم مقابله با این نوع تهدیدات از جمله جمع کردن ماهواره ها راه حل مناسبی نیست زیرا با پیشرفت های امروزی به گونه ای دیگر می توان از این وسایل استفاده کرد.

امام جمعه موقت کرمان ادامه داد: تنها راه مقابله با شبکه های ماهواره ای راه اندازی شبکه های مذهبی است.

وی بیان کرد: اکنون از طریق شبکه های ماهواره ای نحله های انحرافی و فرقه های ضاله به جامعه معرفی می شود و حتی از طریق این شبکه ها نیز برای فعالیت های سیاسی و غیره یارگیری می شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در ادامه با بیان اینکه فعالیت های فضای مجازی و اینترتی هم از جمله تهدیدات مذهبی است، افزود: اکنون در جامعه، جوانان و نوجونان بسیار مستعد در زمینه تولید نرم افزار و ایجاد شبکه های خوب اینترنتی داریم که می تواند در مقابله با تهدیدات شبکه های اینترنتی به خوبی فعالیت کنند.

وی با تاکید بر اینکه با برنامه ریزی صحیح و اصولی باید از تبلیغ سوء اینگونه شبکه ها گرفته شود ، اظهار داشت: روحانیت نیز در این زمینه نقش مهمی را ایفا می کنند.

حجت الاسلام عرب پور، در مورد وضعیت فرهنگی استان کرمان گفت: نبض جامعه در مسائل دینی از جمله شرکت مردم در آیین های مذهبی چون نماز جمعه و اعتکاف است که خوشبختانه در این آیین ها بدون اینکه تبلیغ شود و یا فراخوانی داده شود مردم خود جوش شرکت می نمایند.

وی با اشاره به حضور ۴۳ هزار نفری مردم استان کرمان در آیین اعتکاف سال جاری گفت: نبض مذهبی جامعه خراب نیست و وضعیت فرهنگی استان نیز نگران کننده نیست.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در ادامه این نشست با اشاره به کمبود روحانی در استان گفت: بر اساس میانگین اعلام شده به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت باید یک نفر روحانی وجود داشته باشد که این آمار در استان وجود ندارد.

وی ادامه داد: بر اساس سرشماری اعلام شده در حال حاضر دو هزار و ۵۰۰ مسجد در استان وجود دارد که ۷۵۰ مسجد دارای امام جماعت هستند.

وی اضافه کرد: در فصل های تبلیغی مانند ماه مبارک رمضان و یا ماه محرم و صفر علاوه بر این ۷۵۰ مبلغ هزار و ۵۰۰ روحانی نیز اعزام می شوند.

حجت الاسلام عرب پور، جمعیت استان کرمان را دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: بر این اساس به ازای هر ۳ هزار و ۸۰۰ نفر جمعیت استان یک روحانی وجود دارد که این امر با نورم اعلام شده بسیار فاصله دارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان یکی از مشکلات این استان را کمبود روحانی و توزیع نامناسب روحانیون در شهرستان های استان دانست و گفت: این مشکل نیز با تشکیل شورای مدیریت حوزه علمیه رفع خواهد شد.

وی ادامه داد: این شورا در نظر دارد تا مدارس علمیه را در این زمینه افزایش دهد تا این وضعیت تغییر کند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در زمینه برنامه های این اداره کل در رابطه با فعالیت های نحله ها و فرقه ها گفت: در نخستین قدم این اداره کل مبلغان و روحانیون مستقر در استان، ائمه جماعات، مربیان آموزش و پرورش و برخی از مربیان مراکز و موسسات قرآنی در زمینه شناخت فرقه ها و وضعیت فکری آنها آشنا شده اند.

وی ادامه داد: همچنین چاپ جزوه، کتاب و نشریات و توزیع این اقلام فرهنگی در بین دانش آموزان از دیگر اقدامات این اداره کل برای فعالیت های فرقه ها و نحله ها به شمار می رود.

وی اضافه کرد: همچنین معرفی فرقه ها بخشی از برنامه های بوستان ولایت و هسته های فرهنگی جوان که در تابستان برگزار می شود، است.