عضو مجلس خبرگان و امام جمعه مشهد معتقد است «نباید از خطر جریان اصولگرای لیبرال که هدفش بی‌تفاوت کردن نیروهای حزب‌اللهی نسبت به ولایت فقیه است، غفلت کنیم.»

به گزارش فارس، احمد علم الهدی در جمع اعضای جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل، خطاب به اعضای این تشکل اصولگرا گفت «دانشجو نسبت به آرمان‌‌ها و مسائل جامعه بی‌تفاوت شده و فقط زندگی و عافیت خودش را در نظر بگیرد، به راحتی در دام این گروه‌های منحرف قرار می گیرد. اگر نگاهی به دانشجویان و یا تشکل‌هایی که در دام‌های دشمن اسیر شده‌اند بیندازیم می‌بینیم دانشجویانی که در مسائلی چون فتنه ٨٨ و یا جریان انحرافی وارد شده‌اند در دورانی از تحصیل خود قرار داشته‌اند که نیاز به اشتغال و درآمد داشتند. »

این روحانی حامی رهبری، پیرامون ماجرای تعرض به یکی از دختران دانشجویِ دانشگاه فردوسی مشهد، بدون اشاره به دلایل اعتراضات صورت گرفته مبنی بر «ناامنی در دانشگاه با وجود نصب دوربین های امنیتی و حضور نهادهای مختلف سرکوب دانشجویان»، مدعی شد «در حادثهای که برای یک دختر دانشجو رخ داد به وضوح دیده می‌شود که یک اتفاق ساده‌ای که برای یک دانشجو افتاده است، توسط برخی جریان های سیاسی با نام تجاوز به دانشجو در محیط دانشگاه مطرح می‌شود تا بتوانند با تحریک عناصر حزب‌اللهی دانشگاه از یک سو و عناصر معاند از سوی دیگر به اهداف خود برسند، اما وقتی ماجرا بررسی می‌شود متوجه می‌شویم که ماجرایی که هیچ موضوع خاصی نبوده برای رسیدن به یک هدف سیاسی و توسط جریانی خاص این‌گونه منعکس می‌شود. »

علم الهدی ادعا کرد «با حذف اصلاح‌طلبان از صحنه سیاسی کشور بعد از انتخابات ٨٨، اکنون دو جریان اصلی مشغول به فعالیت شده‌اند. یکی گروهی است که به نام جریان انحرافی شناخته می‌شود که البته به عقیده من این گروه را نمی‌توان یک جریان نام‌گذاری کرد، بلکه اتفاقی است که به وسیله یک فرد که مثل ویروس به رئیس‌جمهور چسبیده اتفاق افتاده و با استفاده از پول و قدرتی که در اختیار دارد سعی در جذب نیروهایی دارد که همان حس عافیت‌طلبی در آن‌ها وجود دارد و با وعده اشتغال و … سریعاً در خدمت جریان های سیاسی در می‌آیند.
جریان دیگری که هم‌اکنون در حال فعالیت است، جریانی است که در پوستین اصول‌گرایی فعالیت می‌کند و نیروهای ارزشی را جذب می‌کند اما چون با روحیه عدالت‌خواهی نیروهای اصول‌گرا نمی‌تواند کنار بیاید، سعی در بی خاصیت کردن آن‌ها یا حذف نیروهای ارزشی و استفاده از نیروهای بی‌خاصیت دارد. خطر بزرگ این جریان هم ورود نیروهای بی‌خاصیت و بی‌دغدغه به خصوص نسبت به ولایت‌فقیه است.»وی این جریان را یک جریان «اصول‌گرای لیبرال» ذکر کرد که باید تشکل‌های دانشجویی نسبت به این جریان نیز هوشیار باشند تا «در دام جریان اصول‌گرای لیبرال هم گرفتار نشوند. »

امام جمعه مشهد اظهار عقیده کرد «باید همیشه به هوش باشیم که اگر بنا باشد جریان ضدارزشی در جامعه فعالیت کند، اصولگرا و اصلاح‌طلب برای ما فرقی نمی‌کند. بحث مهم برای ما ولایت‌فقیه است که باید همیشه مورد توجه باشد که ذره‌ای از خط ولایت‌فقیه منحرف نشویم.»