گفتنی ست این شهروند بهایی بر اساس حکم اولیه، به ۴ و نیم سال حبس تعزیری محکوم شده بود که در تجدید نظر از شش ماه حبس مربوط به اتهام توهین به رهبری تبرئه شد.
حکم مزبور بسیار سریع و تنها طی دو روز پس از ارسال حکم بدوی به دادگاه تجدید نظر صادر شده و این درحالی ست که عبدالفتاح سلطانی (وکیل نامبرده) درخواست ملاقات با قاضی پرونده قبل از صدور حکم را داشته است ولی قاضی درخواست را نپذیرفته و حکم غیابا صادر شد.
گزارش مذکور همچنین اعلام کرد طی هفته گذشته چهار شهروند بهایی در شهرهای مختلف کشور به بهانه‌های مختلف بازداشت شدند.

از جمله یک شهروند بهایی ساکن شهرستان اوز لار (جنوب استان فارس) به نام «ملیحه روزبه (روزخوش)» در روز شنبه ۱۱ تیر ماه ساعت ۳ بعد ازظهر توسط ماموران امنیتی بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل گردید از نامبرده در طی این مدت اطلاعی دردست نیست.
هفته گذشته همچنین ماموران امنیتی با مراجعه به منزل «ژینوس غلامپور» شهروند بهایی ساکن رامسر پس از تفتیش محل، نامبرده را نیز بازداشت و به نقطه نامعلومی انتقال دادند.
ماموران اداره اطلاعات مشهد نیز، با حضور در منازل دو شهروند بهایی به نام‌های «ژیلا رضوانی» و «سعیده فروغی» پس از تفتیش محل و ضبط بعضی وسایل شخصی و مذهبی، نامبردگان را نیز بازداشت و به نقطه نامعلومی انتقال دادند.